Esküvői menü: így tervezd meg, hogy mindenki elégedetten álljon fel az asztaltól

Megosztás

Legfrissebb írások

Benned mi maradt meg legjobban az utolsó esküvőről, amin vendégként vettél részt? Ha az esküvői menü, akkor te is abba a 75 százalékba tartozol, akiknek egy felmérés szerint a felszolgált ételek ugranak be először. Az ételsor összeállítása az esküvőszervezés egyik legizgalmasabb része, hiszen az ételek minősége és választéka nemcsak az esküvő hangulatát emelheti, hanem a pár személyes stílusát is belecsempészi az eseménybe. Ha azt szeretnéd, hogy a vendégeid is boldogan emlékezzenek vissza a nagy napodra, néhány kulcsfontosságú szempontot érdemes szem előtt tartani. Hogy melyek ezek, arról Séra-Szabó Verát, az éttermünk vezető-tulajdonosát kérdeztük.

1. Válassz olyan helyszínt, amely saját konyhával rendelkezik

Amikor esküvői helyszínt keresel, ne felejtsd el megkérdezni, hol készülnek az ételek. Ha a válasz az, hogy frissen, saját konyhán, az hatalmas piros pontot jelent. Ennek oka, hogy a helyben készült fogások minősége mindig messze felülmúlja az előre elkészített vagy hosszú ideig melegen tartott ételekét. Arról nem is beszélve, hogy a profi konyhával rendelkező helyszínek gyakran rugalmasabbak az egyéni igények kielégítésében is, mint például a vegetáriánus vagy vegán opciók.

A kóstolást se hagyd ki! Így biztos lehetsz benne, hogy a vendégek elé kerülő ételek minősége minden elvárásodnak megfelel majd. „Az Almavirágban minden esküvői nyílt napon lehetőségük van a vendégeknek végigkóstolni a fogásainkat. Ugyanezek az ételek megtalálhatók egyébként az étlapunkon is, ami sokszor plusz pontot jelent, mert tudják, hogy ugyanazok a szakácsok ugyanolyan minőségben készítik el őket, mint amikor mondjuk vasárnapi ebédre jönnek hozzánk” – mondja Vera.

2. Előre kérdezz rá a vendégeid speciális étkezési igényeire

„Néhány éve maximum egy-két olyan vendég akadt, aki jelezte, hogy ételallergiája van, vagy speciális étrendet követ. Ez a szám ma már inkább 10-15” – magyarázza Vera. A legjobb, ha válaszkártyán kérsz visszajelzést a vendégeidtől, van-e bármilyen érzékenységük vagy preferenciájuk az ételek kapcsán. Az is jó megoldás lehet, ha a meghívó mellé vagy az esküvői weboldalon feltünteted a menüt, így előre tudnak tájékozódni és jelezhetik, ha egyedi igényük lenne.

Ezzel elkerülheted a kellemetlen meglepetéseket és a vendégek is nyugodtabbak lesznek, hogy találnak számukra megfelelő ételt az esküvőn.

„Az Almavirág menüjét úgy állítottuk össze, hogy a glutén- és a laktózérzékenyek szinte bármit választhatnak róla, a vegán és vegetáriánus vendégekre azonban jobban fel kell készülni. Biztosítanunk kell, hogy legyen a konyhán olyan tészta, tejtermék és egyéb összetevők, amiket ők is fogyaszthatnak.” A különleges diéták figyelembevétele azonban nemcsak a vendégek egészségét védi – gesztusként is értékelik majd, hogy gondoltál rájuk.

3. Modern vagy hagyományos ízvilág? Találd meg az egyensúlyt

Vera sok olyan esküvőt szervezett már, ahol a pár és a barátaik a fővárosból, a násznép nagyobb része viszont Debrecen környékéről érkezik. Az utóbbi tábor jellemzően a hagyományos ízeket keresi, a fiatalabb generáció pedig a nagyobb választékot. A kettő között azonban nem feltétlenül muszáj választani. „A húslevest, a töltött káposztát és a pörköltet tálon szolgáljuk fel az asztalokra, a sülteket viszont egyre gyakrabban svédasztalon tálaljuk. Ez nagyban kitágítja a menütervezési lehetőségeinket, mert több halas, csirkés és zöldséges fogást tudunk belevinni.”

És persze van egy fogás, amit mindenki ugyanúgy értékel: a fogadó ételt. Különösen azok, akik messziről érkeznek az eseményre. Ez lehet bármilyen evőeszköz nélkül fogyasztható falatka, például padlizsánkrém vagy kacsamelles saláta.

4. Ne hagyd ki a helyi specialitásokat és a szezonális alapanyagokat

Derecskei lagzi nincs birkapörkölt és debreceni töltött káposzta nélkül, szögezi le Vera, és ez nem véletlen. A helyi ízek és specialitások egyszerre nyújtanak autentikus élményt és teszik egyedivé az esküvői menüt. Ha például van egy családi recept vagy helyi étel, ami különleges jelentőséggel bír számotokra, a nagy napotokba illesztve neked és a vendégeknek is maradandó élményt nyújthat.

Vera szerint az ízek mellett az alapanyagokból is a legjobb, ha helyit választasz. A szezonális termések és termények használata nemcsak környezetbarát és költséghatékony, hanem az ételek frissességét és ízletességét is garantálja. Ez nemcsak az ételek minőségén, hanem az ízélményen is megmutatkozik. A másik előnye, hogy a választásoddal a helyi termelőket, gazdaságot és közösséget támogatod.

Szóljunk, ha kész a következő adag? 

Add meg az e-mailcímed, hogy az elsők között értesülj legújabb híreinkről, ajánlatainkról, eseményeinkről és szakértői tippjeinkről!

A feliratkozással elfogadja az Adatvédelmi irányelveinket és hozzájárul az értesítések fogadásához a vállalatunktól.

Scroll to Top